Belső aranyér, nemi herpesz?

Orvos válaszol rovat
Tisztelt Doktor!

Megnyugtató, hogy a babavállalásra nem veszélyesek a szerek.
Már nagyon szeretnénk babát, de mivel nem tudom mi lehet a bajom, ezért a férjemet nem tettem ki annak a veszélynek, hogy elkapjon bármit is, azóta nem élünk szexuális életet. Sajnos nem hüvelyi a problémám. 2 hónapra nyúlik vissza amikor is a panaszaim kezdődtek. Már a körzeti nőgyógyász és magán orvos is kipróbált rajtam több gyógyszert, kúpot, kenőcsöt. (Canesten, batrafen, pevarly, vitagyn c, thorocolt, betadin, tejsavas készítmények). Aztán mikor ezek nem hatottak, elküldtek tenyésztésre, vérvételre, de minden rendben volt, semmiféle gombás, és bakteriális fertőzést sem mutatott ki. Minden érték jó volt. Ezért fordultam proctológushoz, aki belső aranyeret állapított meg, és kúpot írt fel. Nem használt, visszamentem, s azt mondta biztos gomba, canesten folyadékot használjak. Attól rosszabb lett.
Jelenleg is fennáll a panaszom. Végbélnyílás körül és a gát két oldalán érzek viszkető, csípő érzést főleg reggel, és este.
Tanácstalan vagyok hova forduljak?
Sem pszichésen, sem anyagilag nem bírom így.
Mi okozhatja ilyen panaszokat?
2012. 02. 10. | 13:14

Kedves Kérdező!
Ellenzem, hogy szünetelteti szexuális életét. Még korlátozni sem kell. A panasza nem nemi betegség, bár számos kórokozó van, melyek szexuális úton terjednek és kellemetlenkednek. A leírás alapján valószínűleg nem gombás fertőzés van, azt a felsorolt szerek rég rendbe tették volna. Ha soha nem tenyészett ki baktérium, marad a nemi herpesz valószínűsége. Ha bármelyik vírusellenes recept nélkül kapható kenőcs néhány napos odakenése sokat javítana, úgy vírus a kórokozó. De ha változatlan, írasson fel egy tubus clindamycin tartalmú hüvelykrémen, 6 kis felhelyezővel esténként egy adagot nyomjon fel a hüvelybe, és egy keveset kint is kenjen el. Ezt a pertner is megteheti. Amúgy legalább egyszer krémezés után kéne együtt lenni, mindkettejük legalaposabb bekenése így a legtökéletesebb.Minden hüvelyben használt gyógyszer után fontos a tejsavas öblítéssel, vagy tejsavas kúppal a normális hüvelykémiát visszaállítani a tejsav baktériumok elszaporításával.

Orvosszakértő 2012. 02. 13. | 18:37
Szóljon hozzá!
Kommentezéshez lépjen be, vagy regisztráljon
close